Pokoje s čistým vzduchem

Pokoje s čistým vzduchem – Větrání hotelových pokojů


Nízkoenergetická stavba s vzduchotechnickými jednotkami na pokojích.

Hotel Ruby Blue Ostrava je vyjímečný nejen svým designem a polohou, ale také dalšími nadstandardními službami, ke kterým patří především zdravé prostředí – větrání hotelových pokojů pomocí vzduchotechnických jednotek s rekuperací. Při rekuperaci (zpětném získání tepla) se přiváděný vzduch do budovy předehřívá teplým odpadním vzduchem.

Hotel Ruby Blue Ostrava je, pokud je nám známo, jediným hotelem v Ostravě s větracími jednotkami, umístěnými na jednotlivých pokojích. V celé České republice je takto vybaveno jen několik málo hotelů.

Na pokojích je tak zajištěn přísun čerstvého vzduchu i při zavřených oknech, vzduch je filtrován, neobsahuje prach a alergeny. Spotřebovaný vzduch je odstraněn společně s nadměrnou vlhkostí, pachy a škodlivými látkami.

Větrání hotelových pokojů zajišťují větrací jednotky ATREA, umístěné na jednotlivých pokojích. Jednotky splňují požadavky německého institutu pro hygienu vzduchotechnických zařízení ILH Berlin. Zařízení je posuzováno dle evropských norem a německých směrnic (VDI 6022) a je opatřeno certifikátem.

Jednotky jsou provozovány v hotelovém režimu. Ráno i večer probíhá výměna celého objemu vzduchu hotelového pokoje, bez ohledu na to, zda je pokoj volný nebo obsazen. Je tak zajištěno, že host vstoupí vždy do pokoje s čerstvým vzduchem.

V koupelně je umístěno individuální ovládání vzduchotechnické jednotky, které umožní rychlou jednorázovou výměnu vzduchu v pokoji i koupelně.

Jednotka se dále automaticky spustí, pokud je čidlem zjištěn zvýšený obsah CO2 (v pokoji je vydýchaný vzduch). Tento režim byl zvolen proto, aby hosty nerušil nepřetržitý chod vzduchotechnické jednotky v průběhu nočních hodin. Také při něm nedochází ke zbytečnému ochlazování nebo přehřívání hotelového pokoje, pokud není obsazen.

Na pokojích je rovněž individuální klimatizace, která zajistí tepelný komfort podle přání každého hosta.

Pokoje jsou zařazeny do nekuřácké zóny.

Na pokojích v hotelu Ruby Blue je čerstvý vzduch i bez otevřeného okna

Pro rezervaci prosím kontaktuje recepci Hotelu Ruby Blue Ostrava na adrese
reception@hotelrubyblue.cz, na telefonním čísle +420 555 444 239, +420 731 501 154
nebo použijte rezervační formulářRezervace pokoje