Zajímavosti

 

ZAJÍMAVOSTI OSTRAVY


Hotel Ruby Blue je umístěn v centru Ostravy. Z hotelu můžete podnikat krátké vycházky v centru města, protože to máte všude jen kousek.Vše je na dosah. V Ostravě je toho dnes opravdu hodně k vidění. Nebudete potřebovat městskou dopravu ani taxi. Stavte se na recepci hotelu, máme pro Vás připravené mapky a rádi Vám poradíme.Hotel je v samotném centru zábavy na Stodolní ulici. Než se ale vrhnete do víru zábavy, navštivte některou z výstav v Galerii výtvarného umění, která je jen pár kroků za hotelem. Projděte se na hlavní ostravské náměstí a Kuří rynek. Potom se vypravte na Slezkoostravský hrad pěšky přes výstaviště Černá louka a lávku pro pěší přes řeku Ostravici. Za čtvrt hodinky budete na místě, uprostřed krásného lesoparku, kousek od Ostravské ZOO. Cestou zpátky nezapomeňte navštívit MINIUNI svět miniatur.

Největší ostravskou atrakcí se stává Dolní oblast Vítkovice – Národní kulturní památka, kam se přesunul v roce 2012 známý hudební festival Colours of Ostrava. Areál je vzdálen čtrthodinku chůze od hotelu. Rozhodně musíte navštívit Svět techniky, nezapomeňte na multifunkční halu GONG. Nechejte se okouzlit výhledem z nové vyhlídkové věže s kavárnou Bolt Tower, která je postavena na vrcholu jedné z vysokých pecí.

Projděte si některý z tematických okruhů – třeba Vysokopecní nebo Uhelný, který Vás provede územím bývalého černouhelného dolu Hlubina s atraktivní návštěvou Těžní věže. Dozvíte se vše nejen o těžbě uhlí, ale také o jeho přeměně v koks a využití v souvislosti s vysokou pecí. Součástí trasy je i představení nově zrekonstruovaných objektů v areálu sloužících jako kulturně-společenská čtvrť Provoz Hlubina. Bolt Tower a Hlubina v Dolních Vítkovicích architekta Josefa Pleskota jsou Stavbami roku 2015 v České Republice. Můžete také navštívit Landek Park – největší hornické muzeum v České republice a sfárat do podzemí. Muzeum je v Ostravě Petřkovicích 5 km od centra Ostravy.

Pro nákupy je ideální návštěva centra FÓRUM NOVÁ KAROLÍNA, které najdete pět minut chůze od hotelu.

Hned vedle nákupního centra navštivte další stavbu architekta Josefa Pleskota – Trojhalí Karolína, které se skládá ze dvou rekonstruovaných památkově chráněných budov. V časech svého funkčního období byly využívány k průmyslovým účelům pro Žofínskou huť a Koksovnu Karolina. V dnešní době před Vámi stojí v novém kabátě „Ústředna“ a „ Zastřešené Náměstí – Dvojhalí“.

Zkrátka v Ostravě se určitě nebudete nudit a jeden den Vám na návštěvu zajímavých míst nebude stačit.
Tak si to užijte a svůj den můžete zakončit gastronomickým zážitkem v restauraci Ruby Blue.

Těšíme se na Vás.

V Ostravě je toho opravdu spousta k vidění