Tipy hotelu Ruby Blue

Vážení hosté,

Vítejte na stránce tipů hotelu Ruby Blue pro Vaše vyžití, zábavu a krátkodobé pohodlné cestování v Ostravě i v jejím okolí. Náš hotel má ideální polohu; nejen vůči všem způsobům alternativní dopravy, kdy nemusíte využívat vlastní vozidlo (MHD, dálkový autobus, vlak), ale i centru města (pěší procházky).

Ostrava, ač si nese z minulosti stigma průmyslového a těžebního centra republiky, které je již mimochodem dávno překonáno, nabízí bezpočet krásných a zajímavých míst, které rozhodně stojí za to navštívit a věřte, že se mnohdy nejedná o běžné turistické zážitky.

 

V pohodovém dosahu pěší procházky, jízdy naší „bezpapírové“ MHD či taxislužby:

 

O tom, že se nacházíme na známé Stodolní ulici Vás určitě informovat nemusíme, pro usnadnění orientace a další info – viz stránka: www.stodolni.info.

 

Jedinečným historickým místem je DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE („DOV“), v povědomí návštěvníků spojována s masově navštěvovanými unikátními hudebními festivaly Colors of Ostrava a Beats for Love. Ovšem nabízí toho daleko více:

 • Malý Svět techniky (U6) a Velký Svět techniky (STC) – interaktivní expozice zaměřené na vědu a techniku, vhodné pro rodiny
 • Bolt Tower – bývalá vysoká pec nyní komentovaný naučný okruh, na vrcholu kavárna s neopakovatelnou vyhlídkou
 • originální koncertní sál Gong vybudovaný z plynojemu
 • Zemědělské muzeum a další…

Dolní oblast je vzálena procházkou do 30 minut od našeho hotelu, nebo 15 min MHD.

 

Ostravská ZOO vydá na celodenní procházku s dětmi, nabízející unikátní živočišné druhy, bezpočet občerstvení, atrakcí, zábavy i poučení. Opět v dosahu několika minut MHD.

 

Příjemným zážitkem je rovněž výstup na HALDA EMA, kdy Vám bude opravdu „hořet půda pod nohama“ (halda hluboko uvnitř stále hoří, na povrch se tu a tam dostává kouř). Výlet na ni je možné spojit s návštěvou ZOO, nachází se od ní párset metrů – sledujte žlutou turistickou stezku.

 

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD – dojdete zde cca 20-ti minutovou túrou přes zrekonstruované centrum Ostravy (Masarykovo náměstí), výstaviště Černá Louka s mnoha zajímavostmi, přechodem lávky přes řeku Ostravici.

 

MUZEA:

 • Ostravské muzeum, umístěné ve Staré radnici se stálými expozicemi a sbírkami starých tisků, vzácných dřevěných plastik, obrazy i sochami, expozicemi hornictví, militárií, řemeslné výroby, etnografie a dalšími. Neméně zajímavý je výhled z věže muzea s originální mnohozvonnou zvonicí. Nachází se na výše zmíněném Masarykově náměstí.
 • Pro malé i ty velké s dětskou duší máme Muzeum hraček s exponáty z více než 60 zemí a dvou století historie. Od našeho hotelu 15 minut procházky.
 • Hasičské muzeum, kde si můžete prohlédnout Pracoviště integrovaného záchranného centra a nádhernou expozici historie hasičství. 20 minut pěšky, či pár zastávek tramvají.
 • Železniční muzeum moravskoslezské – nejen pro malé, kteří si hrají s vláčky. Příjemných 20 minut procházkou.

 

Ostravská NOVÁ RADNICE – nenechte si ujít návštěvu této impozantní stavby na Prokešově náměstí s jedinečnou vyhlídkou na město a jedním z posledních fungujících páternosterů. Cca patnáctiminutová pohodová procházka.

Jogging, projížďky na kole, příjemné procházky po nábřeží řeky Ostravice – to Vám nabízí blízké rozsáhlé Komenského sady začínající za výše zmíněnou Novou radnicí…

 

LANDEK PARK – kdo by si nechal ujít při návštěvě bývalé hornické metropole jedinečné hornické muzeum s možností „sfárat“ do dolu a na vlastní oči spatřit „rubání“, důlní „kombajn“, „zbijaky“, „hajcmany“, štoly i tehdejší technologie, poznat na vlastní kůži atmosféru horničiny se zasvěceným komentářem i praktickými ukázkami fundovaných průvodců, bývalých „havyřů“ ? Projížďku opravdovým hornickým důlním vláčkem? Navíc se sousedícím muzeem báňského záchranářství a pro odpočinek a občerstvení ideální havířskou restarací – Harendou? Vřele doporučujeme. Krátká projížďka MHD s 1 přestupem (ze zastávky Stodolní → výstup Hornické muzeum).

 

KOUPALIŠTĚ:

 • Letní příjemné svlažení Vám nabídne blízká Čapkárna s venkovními i krytým bazénem, atrakcemi pro děti, parními lázněmi, fitcentrem, masážemi, solárii, finskou saunou, relaxem v solné jeskyni, několika občerstveními apod. 15 minut procházkou od hotelu.
 • Letní koupaliště Ostrava – Poruba Vřesina – velký plavecký bazén, spousta atrakcí pro malé i velké
 • Lázně Klimkovice – lázně, postavené po roce 1989 „na zelené louce“. Unikátní architektura, nádherné okolí… Nabízí wellness balíčky. Cesta MHD Vám zabere 45 minut.

 

Vlak či dálkový autobus – tipy v blízkém okolí Ostravy: ráno vyjedete, spokojeni se vpodvečer vrátíte

železniční zastávka „Stodolní“ cca 200m od nás (nalevo)

nebo

ústřední autobusové nádraží („ÚAN“) nenáročných 15 minut chůze

 

Národní památník II. světové války Hrabyně obrovská expozice Ostravsko–Opavské operace, kde na Vás dýchne atmosféra osvobozovacích bojů o naše bývalé průmyslové centrum válečné výroby – Ostravu. Artefakty i dobové reálie, videodokumenty. Příjemný celodenní výlet pro znalce i rodiny s dětmi.

 

Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky – Slezské zemské muzeum. Bunkry. Dechberoucí ukázky mistrovství našich předků – plánovačů, stratégů i stavitelů. Mnoho z nich zrekonstruováno do dobové formy. Máme na co být hrdi, i když nakonec díky cizím geopolitickým tlakům vyšly tyto „majstrštyky“ vniveč. Zůstaly jen tyto monumenty a otázky. Opět nádherný poznávací celodenní výlet pro celou rodinu.

 

Přehrada a aquapark Olešná nabízí letní i v případě nepřízně počasí krytý aquapak. Procházka kolem přehrady, možnost rybolovu, půjčovny koloběžek, šlapacích vozidel, občerstvení – nádherný celodenní výlet.

 

Žermanická přehrada – popis hovoří za vše. Autobusem hodinka cesty.