Tipy hotelu Ruby Blue

Vážení hosté,

vítejte na stránce tipů hotelu Ruby Blue pro Vaše vyžití, zábavu a krátkodobé pohodlné cestování v Ostravě i v jejím okolí. Jsme si vědomi, že letošní prázdniny a dovolené nebudou úplně tradiční, proto bychom Vám velmi rádi pomohli s plánováním. Náš personál Vám ochotně poradí a poskytne připravené materiály, díky kterým prožijete krásnou tuzemskou dovolenou. Obrovskou výhodou je ideální poloha našeho hotelu nejen vůči všem způsobům alternativní dopravy, kdy nemusíte využívat vlastní vozidlo (MHD, dálkový autobus, vlak), ale i centru města (pěší procházky). Hlavně tátové to určitě ocení 🙂

Takže pojďme na to, stojí to za to:

Ostrava samotná (https://www.ostravainfo.cz/ ) , ač si nese z minulosti nelichotivé stigma špinavého průmyslového a těžebního centra republiky, které je již mimochodem dávno překonáno, nabízí bezpočet krásných a zajímavých míst, které rozhodně stojí za to navštívit a věřte, že se mnohdy vůbec nejedná o běžné turistické zážitky.

V pohodovém dosahu pěší procházky, jízdy naší unikátní „bezpapírové“ MHD (https://www.dpo.cz/ ) či taxislužby:

(O tom, že se nacházíme na slovutné Stodolní ulici Vás určitě informovat nemusíme, pokud byste však chtěli objevit všechny krásy tohoto fenoménu, info zde: (https://www.stodolni.info/ .)

Perlou a právě díky minulosti Ostravy jedninečným místem je Dolní oblast Vítkovic (https://www.dolnivitkovice.cz/ ), v podvědomí občanů nejen naší vlasti, ale celé Evropy spojená s masově navštěvovanými unikátními hudebními festivaly Colors of Ostrava (https://www.colours.cz/?lang=cs-CZ ) a Beats for Love (https://www.b4l.cz/cs/ ). Ovšem nabízí toho daleko více, Malý a Velký Svět techniky, ostravská Hradčana s neopakovatelnou vyhlídkou, originální koncertní sál Gong vybudovaný z plynojemu a další – věřte, že je to příjemná náplň pro minimálně dvoudenní pohodový výlet, děti budou fascinovány a dospělí se pobaví. Dolní oblast je vzálena procházkou 15 minut od našeho hotelu, taktéž MHD (https://www.dpo.cz/ ).

Ostravská ZOO (http://www.zoo-ostrava.cz/  )– je neustále se rozvíjející a stále krásnější perla Ostravy, která vydá na celodenní procházku s dětmi, nabízející unikátní živočišné druhy, futuristické zpracování pavilónů a výběhu pro zvířata, bezpočet zastavení s občerstvením, atrakcí, zábavy i poučení. Opět v dosahu několika minut MHD.

Unikátem a jedinečným zážitkem je rovněž  výstup na haldu EMA, kdy Vám bude opravdu hořet půda pod nohama (https://www.kudyznudy.cz/aktivity/halda-ema-v-ostrave-jedinecny-pohled-na-mesto?gclid=EAIaIQobChMI_cKm3rbm6QIVRevtCh1olgTREAAYASAAEgJKBPD_BwE). Halda Ema je vzdálena párset metrů od ostravské ZOO, výlet je proto možné spojit s návštěvou ZOO.

Slezskoostravský hrad (https://www.slezskoostravskyhrad.cz/ ): pěší cca 20-ti minutovou procházkou přes zrekonstruované centrum Ostravy, výstaviště Černá Louka (https://www.cerna-louka.cz/ ) s mnoha zajímavostmi (https://www.cerna-louka.cz/cz/areal/ ) se přechodem lávky přes řeku Ostravici dostanete do minulosti, současností krásně zrekonstruované (https://www.slezskoostravskyhrad.cz/cz/o-hradu/expozice/ ). Zmínili jsme centrum – to je tvořeno Masarykovým náměstím (https://www.eprogram.cz/mista/853-masarykovo-nam-ostrava ), které nabízí krásné posezení na teráskách restaurací i objevování starobylých uliček v okolí.

Ostravské muzeum (http://www.ostrmuz.cz/website/mainmenu/muzeum/ ), umístěné v ostravské Staré radnici (https://cs.wikipedia.org/wiki/Star%C3%A1_radnice_(Ostrava) ), se stálými expozicemi a sbírkami starých tisků, vzácných dřevěných plastik, obrazy i sochami, expozicemi hornictví, militárií, řemeslné výroby, etnografie a dalšími. Neméně zajímavý je výhled z věže muzea s originální mnohozvonnou zvonicí. Nachází se na výše zmíněném Masarykově náměstí.

Pro malé i ty velké s dětskou duší máme Muzeum hraček (http://muzeumhracekostrava.cz/ ) s exponáty z více než 60 zemí a dvou století historie. Od našeho hotelu 15 minut procházky.

Hasičské muzeum (http://www.hzsmsk.cz/index.php?ID=1719 ), kde si můžete prohlédnout Pracoviště integrovaného záchranného centra a nádhernou expozici historie hasičství. Dvacetiminutová procházka či pár zastávek tramvají.

Železniční muzeum moravskoslezské (https://www.zmms.cz/index.php ) – nejen pro malé, kteří si hrají s vláčky. Příjemných 20 minut procházkou.

Ostravská Nová radnice (https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A1_radnice_(Ostrava) ) – nenechte si ujít návštěvu této impozantní stavby na Prokešově náměstí s jedinečnou vyhlídkou na město (https://web.archive.org/web/20141208114202/http://3dtour.cz/czechia/ostrava/nova-radnice-prokesovo-namesti ) a jedním z posledních fungujících páternosterů (https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1ternoster).Cca patnáctiminutová pohodová procházka.

Landek Park (https://www.dolnivitkovice.cz/landek-park/)  – kdo by si nechal ujít při návštěvě bývalé hornické metropole jedinečné hornické muzeum s možností „sfárat“ do dolu a na vlastní oči spatřit „rubání“, důlní „kombajn“, „zbijaky“, „hajcmany“, štoly i tehdejší technologie, poznat na vlastní kůži atmosféru horničiny se zasvěceným komentářem i praktickými ukázkami fundovaných průvodců, bývalých „haviřů“ ? Projížďku opravdovým hornickým důlním vláčkem? Navíc se sousedícím muzeem báňského záchranářství a pro odpočinek a občerstvení ideální havířskou restarací – Harendou? Vřele doporučujeme. Krátká projížďka MHD se startem ze Stodolní.

Letní příjemné svlažení Vám nabídne blízká „Čapkárna“ (https://www.sareza.cz/vodni-svet/ ) s venkovními i krytým bazénem, atrakcemi pro děti, parními lázněmi, fitcentrem, masážemi, solárii, finskou saunou, relaxem v solné jeskyni, několika občerstveními apod. 15 minut procházkou od hotelu.

Letní koupaliště Ostrava – Poruba (https://www.sareza.cz/letni-koupaliste-ostrava-poruba/ ) nabízí největší bazén ve Střední Evropě, spoustu atrakcí pro malé i velké, rozhodně stojí za výlet, zabere Vám celý příjemný den.

Jogging, projížďky na kole, příjemné procházky po nábřeží řeky Ostravice – to Vám nabízí blízké rozsáhlé Komenského sady (https://www.turistika.cz/mista/komenskeho-sady/detail ), začínající za výše zmíněnou ostravskou Novou radnicí

Lázně Klimkovice (https://www.sanatoria-klimkovice.cz/?gclid=EAIaIQobChMIquiSy4qC6gIVXMayCh2Q7wE8EAAYASAAEgLUavD_BwE ) – první lázně, postavené po roce 1989 „na zelené louce“. Unikátní architektura, nádherné okolí s příjemnými procházkami, kvalitními retauracemi, kavárnami. Vnitřní kolonádu možná znáte z pořadu z populárního TV pořadu „Neváhej a toč“. Cesta MHD Vám zabere 45 minut.

Vlak či dálkový autobus – proč ne, na železniční zastávku „Stodolní“ je to od nás cca 200m, Ústřední autobusové nádraží nenáročných 15 minut. Máme taktéž tipy v blízkém okolí Ostravy, ráno vyjedete, spokojeni se vpodvečer vrátíte:

Národní památník II. světové války Hrabyně (http://www.szm.cz/rubrika/25/expozicni-arealy/pamatnik-ii-svetove-valky-hrabyne.html ) – obrovská expozice Ostravsko – Opavské operace, kde na Vás dýchne atmosféra osvobozovacích bojů o naše bývalé průmyslové centrum válečné výroby – Ostravu. Artefakty i dobové reálie, videodokumenty. Příjemný celodenní výlet pro znalce i rodiny s dětmi.

Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky (http://www.szm.cz/rubrika/41/expozicni-arealy/areal-cs-opevneni-hlucin-darkovicky.html ) – Slezské zemské muzeum. Bunkry. Dechberoucí ukázky mistrovství našich předků – plánovačů, stratégů i stavitelů. Mnoho z nich zrekonstruováno do dobové formy. Máme na co být hrdi, i když nakonec díky cizím geopolitickým tlakům vyšly tyto „majstrštyky“ vniveč. Zůstaly jen tyto monumenty a otázky. Opět nádherný poznávací celodenní výlet pro celou rodinu.

Přehrada a aquapark Olešná (https://www.aquapark-olesna.cz/ ) – nabízí letní i v případě nepřízně počasí krytý aquapak. Procházka kolem přehrady, možnost rybolovu, půjčovny koloběžek, šlapacích vozidel, občerstvení – nádherný celodenní výlet.

Žermanická přehrada (https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDermanick%C3%A1_p%C5%99ehrada ) – popis hovoří za vše. Autobusem hodinka cesty.

ve výstavbě, další tipy jsou doplňovány po ověření…